Zakłady bukmacherskie w Polsce

Zakłady bukmacherskie – informacje ogólne

Tak naprawdę trudno o bardziej emocjonującą rozrywkę od zakładów bukmacherskich. Forma spędzania wolnego czasu, jaką są zakłady bukmacherskie, to nic innego jak dawka kibicowskiej adrenaliny, trening umiejętności analitycznych i przy okazji szansa na dodatkowy zarobek. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby z powodzeniem zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi!

 

Zakłady bukmacherskie o co chodzi

Zakłady bukmacherskie… zapewne każdy słyszał to hasło, nawet, jeśli nie interesuje się sportem. Zakłady bukmacherskie są formą rozrywki, polegającą na przewidywaniu zakończenia danego wydarzenia (sportowego, społecznego, politycznego) i obstawianiu typowanego wyniku u operatora poprzez zainwestowanie określonej stawki.

Niestety w Polsce zakłady bukmacherskie wciąż kojarzą się niezbyt pozytywnie. Ludzie wiążą je z uzależnieniem, hazardem, utratą pieniędzy, pogorszeniem relacji rodzinnych i tak naprawdę wszystkim, co najgorsze. Czy słusznie? Oczywiście, że nie. Zakłady bukmacherskie, tak jak jogging, spotykanie ze znajomymi czy robienie na drutach, są po prostu formą spędzania wolnego czasu. Oczywiście ich nieodłącznym elementem są pieniądze, co budzi wątpliwości tych najbardziej sceptycznie nastawionych do zakładów bukmacherskich, jednak z uwagi na to, że skierowane są wyłącznie do osób zdrowych i pełnoletnich, właściwe wykorzystanie własnego zaplecza finansowego nie powinno stanowić problemu.

 

Czy zakłady bukmacherskie online są legalne?

Legalność zakładów bukmacherskich budzi wątpliwości, ale ponownie trzeba powiedzieć, że podejrzliwość jest tu niewskazana. Przynajmniej jeśli chodzi o następujące podmioty:

 • FORTUNA
 • Millenium Zakłady Bukmacherskie
 • STS (Star-Typ Sport Zakłady Bukmacherskie)
 • TOTOLOTEK SA
 • E-TOTO Zakłady Bukmacherskie
 • ForBET (Casino Games sp. z o.o.)
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie
 • TOTALbet Zakłady Bukmacherskie
 • Cherry Online

Zakłady bukmacherskie - lista bukmacherówWyżej wymienione firmy są w pełni legalnymi podmiotami w Polsce, mogącymi organizować zakłady bukmacherskie za pośrednictwem Internetu, skierowane do osób znajdujących się na terenie naszego kraju. Każda z tych firm jest w posiadaniu niezbędnej dla legalnego funkcjonowania licencji, nadawanej przez Ministra Finansów.

Po wpisaniu hasła „zakłady bukmacherskie” w okno wyszukiwarki można natrafić na propozycje innych firm niż te, które umieszczono na powyższej liście. Co wtedy? Wtedy powinna zapalić się czerwona lampka. Zgodnie z nową ustawą hazardową, jedynymi legalnymi zakładami bukmacherskimi są te podmioty, które posiadają stosowne zezwolenie. Pozostałe nie mogą działać na polskim rynku, o co dbają dostawcy Internetu, blokując nielegalne witryny. Niestety nie zawsze środki bezpieczeństwa są wystarczające, przez co zagraniczni operatorzy wyświetlają się w wynikach wyszukiwarki i wejście na ich strony jest możliwe. Mimo to uczulamy, że nie należy korzystać z usług takich bukmacherów.

 

Zakłady bukmacherskie dla początkujących

Pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich dla początkujących nigdy nie należą do najprostszych. Czasem wydaje się, że przecież obstawienie zakładu to nic skomplikowanego, szczególnie, po wysłuchaniu kilku rad równie początkujących kolegów.

Ich pierwsza rada często brzmi: „obstawiaj pewniaczki (zdarzenie o niskim kursie, którego obstawienie wydaje się, że zakończy się powodzeniem) – to przecież musi się udać!” Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę pewniaczki po prostu nie istnieją. Sport to na tyle dynamiczna i nieprzewidywalna materia, że nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności odnośnie określonego wyniku.

Druga równie często spotykana rada? „Obstawiaj tasiemce! Mało zainwestujesz, a zyskasz o wiele więcej!” Kolejna sugestia, którą należy wpuścić jednym uchem i zaraz wypuścić drugim. Tasiemcami nazywa się kupony, które zawierają tak wiele pozycji, że faktycznie przypominają tasiemce albo zwijające się taśmy. Niedoświadczeni gracze tworzą takie kupony, które po dodaniu wielu zdarzeń (o których często niewiele wiedzą) mają pokaźny kurs, po czym przeznaczają na nie niewielkie fundusze. Po pomnożeniu stawki przez kurs kuponu, ewentualna wygrana bywa imponująca… ale co z tego, jeśli wejście wszystkich pozycji graniczy z cudem i zdarza się raz na jakiś czas.

 

Zakłady bukmacherskie jak grać

Wiemy już, jakich porad nie słuchać, więc skupmy się na tym, jakie kroki warto podjąć, aby obstawianie nie kończyło się utratą pieniędzy i frustracją, ale pozytywnym wzrostem kibicowskich emocji, dobrą zabawą i dopełnieniem w postaci wygranej.

Prezentujemy kilka zasad, które pozwolą prawidłowo przejść cały proces obstawiania i uzmysłowią Ci, jak grać zakłady bukmacherskie:

 1. Siedź w sporcie. Chciałoby się powiedzieć, że to nic odkrywczego, jednak niektórzy nie mają świadomości, jak ważne jest zainteresowanie sportem. Obstawianie zakładów bukmacherskich, a szczególnie sportowych, jest tym trudniejsze, jeśli nie miałeś wcześniej nic wspólnego ze sportem – nie oglądałeś, nie czytałeś, nie słyszałeś. Sport to dziesiątki dyscyplin, setki drużyn, tysiące zawodników, dlatego trudno z dnia na dzień wdrożyć się w temat. Zainteresowanie sportem i śledzenie wydarzeń ze świata sportu to solidna podstawa do skutecznego obstawiania zakładów bukmacherskich.
 2. Bądź na bieżąco. Ze sportem i z bukmacherką. W tych dwóch obszarach wiele potrafi zmienić się z dnia na dzień, więc nie odpuszczaj, nie rób sobie wolnego w śledzeniu newsów. Zakłady bukmacherskie reagują na to, co dzieje się w świecie sportu, a ich podstawową odpowiedzią są okresowe promocje, często związane z określonymi rozgrywkami, które nie będą na Ciebie czekać wiecznie. A może jesteś fanem niezbyt popularnego sportu, znasz się na nim naprawdę dobrze, ale do tej pory nie znalazłeś go w ofercie bukmacherów? Legalne zakłady bukmacherskie śledzą potrzeby klientów i stale udoskonalają swoją ofertę, dlatego warto śledzić ich poczynania – dla własnego dobra.
 3. Miłość odłóż na bok. Wielu nowych graczy robi zasadniczy błąd – obstawia sercem, a więc stawia na zwycięstwo swoich ulubionych drużyn, zawodników. Oczywistym jest, że każdy kibic jest wierny danej drużynie, jednak w zakładach bukmacherskich trzeba tę miłość puścić w niepamięć. Tym razem należy postawić na racjonalne i przede wszystkim obiektywne myślenie – trzeźwo porównać rywalizujące ze sobą zespoły, porównać ich dyspozycję, spojrzeć na statystyki i zapomnieć o jakiejkolwiek sympatii. Twój ulubiony zespół jest wyraźnie słabszy, a i tak na niego stawiasz? Ładny gest, ale w ostatecznym rozrachunku w żaden sposób tym nie pomożesz mu zwyciężyć, a sam prawdopodobnie stracisz.
 4. Korzystaj ze statystyk. Statystki to dobrodziejstwo, jakiego dostarczaj Ci bukmacher. Odpalając statystyki, pozyskasz najważniejsze informacje na temat rywalizujących ze sobą drużyn, poznasz ich dyspozycję w ostatnich spotkaniach, porównasz liczbę zwycięstw i porażek. Dzięki temu łatwiej będzie Ci przewidzieć prawdopodobne zakończenie nadchodzącego meczu, a Twoje przypuszczenia nie będą bazowały wyłącznie na intuicji.
 5. Twórz własne analizy. Będąc zorientowanym w temacie oraz mając odpowiednią wiedzę dzięki statystykom, można już przystąpić do tworzenia własnych analiz. Żadnych dostępnych materiałów nie traktuj jako wyroczni. Nie bazuj na intuicji, ale też nie eliminuj jej całkowicie. Dobra analiza jest połączeniem twardych danych z własnymi przypuszczeniami, wynikającymi z zainteresowania sportem i śledzenia wydarzeń.
 6. Porównuj. Super, że pozyskałeś odpowiednie dane i na ich podstawie stworzyłeś własną analizę oraz typy, których z pewnością będziesz bronić, jednak nie popadaj w samozachwyt. Pamiętaj, że są osoby, które również tworzą analizy, a co więcej, udostępniają je szerszemu gronu. Przykładem miejsca, gdzie znajdziesz solidne analizy, jest serwis Zagranie.com. Być może znajdzie się w nich coś, na co nie zwróciłeś wcześniej uwagi, a rzuci nowe, znaczące światło na sprawę.
 7. Nie ufaj typom w ciemno. Istnieją strony typerskie, na których nie znajdziesz wnikliwych analiz udostępnianych przed spotkaniami, lecz same typy, bez uzasadnienia. Strony te oczywiście mają swoich zwolenników, jednak ostrzegamy przed nimi. Typy bez pokrycia w postaci analizy są mało wiarygodne. Natomiast jeśli wcześniej dokonałeś własnej analizy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jej wynik skonfrontować z umieszczonymi na takiej stronie typami. Jeśli się pokryją – super, jeśli nie – nie rezygnuj ze swoich typów, ale może ponownie przyjrzyj się sprawie.
 8. Konsultuj. Chyba nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, że będziesz odosobnionym przypadkiem, chcącym obstawiać dane spotkanie. Zakłady bukmacherskie są coraz bardziej popularne, a więc z pewnością znajdzie się osoba, z którą będziesz mógł wymienić poglądy na temat danych rozgrywek. Rozmawiać zawsze warto, a z rozmów na temat zakładów bukmacherskich można dodatkowo wyciągnąć cenne wnioski.

 

U kogo obstawiać zakłady bukmacherskie?

Wielu początkujących graczy nie wie, u kogo obstawiać zakłady bukmacherskie. Odpowiedź brzmi: u legalnych w Polsce bukmacherów, to po pierwsze. A po drugie tam, gdzie Ci wygodniej. Obstawianie zakładów bukmacherskich to wystarczająca dawka emocji, więc warto sobie oszczędzić dodatkowych frustracji. Listę legalnych operatorów internetowych w Polsce już znasz, więc kolejnym krokiem jest wybór takiego, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby. Zorientuj się w ocenach innych użytkowników i wybierz kilku bukmacherów. Potem zapoznaj się z tym, co oferują dane zakłady bukmacherskie i sam oceń, który z nich najlepiej do Ciebie pasuje. Jedni bukmacherzy posiadają lepszą ofertę na sporty walki, inni na żużel, a jeszcze inni szczycą się wysokimi kursami albo dopracowaną aplikacją mobilną – krótko mówiąc, wybór jest, a jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, u kogo obstawiać zakłady bukmacherskie, po prostu nie ma. To Twoja decyzja.

 

Zakłady bukmacherskie bonus

Ostatnią kwestią są bonusy zakładów bukmacherskich. To jedno z głównych haseł związanych z zakładami bukmacherskimi i nic w tym dziwnego – każdy lubi sobie ułatwiać życie i oszczędzać pieniądze. Bonusy proponowane przez operatorów właśnie dają takie możliwości. Podmioty kuszą swoich potencjalnych klientów darmowymi zakładami (freebet), zakładami bez ryzyka (cashback) oraz bonusami od depozytu… i bardzo dobrze! Każdy nowy gracz powinien czerpać garściami i w pełni wykorzystywać gratisy, które mu przysługują.

 • Freebet to zazwyczaj pierwszy krok – dzięki niemu można na poważnie przetestować samego siebie pod kątem umiejętności typerskich oraz bukmachera w kwestii oferty i dostępnych opcji technicznych.
 • Zakład bez ryzyka będzie pocieszeniem w chwili niepowodzenia, ponieważ bukmacher zwróci Ci określoną część niewłaściwie zainwestowanej stawki.
 • Natomiast bonus od depozytu będzie prezentem od bukmachera w ramach wdzięczności za pierwszy złożony depozyt. W ten sposób otrzymasz podwojenie wpłaconych pieniędzy.