Zakłady bukmacherskie piłka nożna – jak typować nasz ulubiony sport?

Piłka nożna to polski sport narodowy, ale też najbardziej popularny na Starym Kontynencie. Niezależnie od tego, czy są to rozgrywki klubowe, czy reprezentacyjne, to nic nie ekscytuje kibiców tak jak futbol. Oglądanie piłki nożnej jest w pewien sposób wpisane w kulturę narodów i podczas spotkań ,,naszych”, wszyscy się jednoczą i oglądają wspólnie mecze. Dla niektórych emocje związane z wydarzeniami na boisku nie są wystarczające, dlatego decydują się na typowanie wyników. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego zagadnienia, wielu z Was szuka frazy ,,zakłady bukmacherskie piłka nożna”. Co należy wiedzieć na ten temat?

Co można obstawiać w ramach zakładów bukmacherskich na piłkę nożną?

Rozgrywki w świecie piłki trwają praktycznie przez cały rok i ze względu na to, kto gra, można dokonać podziału na trzy elementy:

  • rozgrywki ligowe
  • rozgrywki klubowe na arenie międzynarodowej
  • rozgrywki reprezentacyjne

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – rozgrywki ligowe

Rozgrywki ligowe to wszystko to, co się dzieje na krajowym podwórku. Są to różne klasy rozgrywkowe: od tej najwyższej, najbardziej prestiżowej, nawet do siódmej w niektórych krajach. Dzięki nim mamy szansę praktycznie co tydzień oglądać piłkę nożną (i obstawiać ją w zakładach bukmacherskich) na żywo, w telewizji lub na stadionie. To w ramach rozgrywek ligowych dostajemy najwięcej szans na skorzystanie z zakładów bukmacherskich na piłkę nożną, bo w czołowych europejskich ligach liczba kolejek waha się od 34 do 38. Liczba drużyn wynosi od 16 do 20, czyli każda kolejka to od 8 do 10 spotkań, które można oglądać i typować. Do najważniejszych lig europejskich – bo to w końcu Europa jest kolebką futbolu – zaliczamy takie ,,marki” jak angielska Premier League, hiszpańska Primera Division, francuska Ligue 1, niemiecka Bundesliga, włoska Serie A, no i wisienka na torcie, czyli polska Ekstraklasa. Obstawianie tych lig jest możliwe zazwyczaj od lipca, sierpnia i trwa do kwietnia, maja, co na dobrą sprawę daje około 8 lub 9 miesięcy przygody z ,,zakłady bukmacherskie piłka nożna”. Spotkanie odbywają się zazwyczaj w soboty i niedziele, a jedynie niewielki odsetek przypada na dni powszednie. Taki zabieg ma sprawić, że na więcej fanów jest w stanie oglądać popisy piłkarzy, co jest przecież nadrzędnym celem futbolu.

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną – rozgrywki klubowe na arenie międzynarodowej

Pora przejść teraz do bardziej prestiżowych ,,tytułów”. Wszyscy lubimy starcia najlepszych. Zamiast oglądać rywalizację Dawida z Goliatem, wolelibyśmy zobaczyć pojedynek dwóch Dawidów, czyli dwóch mocarzy. Taką możliwość dają nam rozgrywki klubowe na najwyższym szczeblu, za które w Europie uchodzą Liga Mistrzów i Liga Europy. Już sama nazwa mówi dużo, bo tutaj nie ma miejsca dla drużyn z przypadku i walka toczy się pomiędzy najlepszymi z najlepszych, czyli mistrzów krajów lub czołowych drużyn z najlepszych lig krajowych na Starym Kontynencie. Nie ma większego prestiżu niż zdobycie Ligi Mistrzów, która jako taka trwa od września do maja. Liga Europy jest taką młodszą siostrą LM (finaliści spotykają się w środę 10 dni przed finałem Ligi Mistrzów), jednak nie powinniśmy jej lekceważyć, bo w niej również występują klasowe zespoły europejskie. To właśnie dzięki Lidze Mistrzów i Lidze Europy środek tygodnia nie jest dla kibiców futbolu taki ciężki, bo wtorki i środy zarezerwowane są dla LM, zaś czwartek dla LE.

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – rozgrywki reprezentacyjne

No i teraz to, co tygryski (a raczej kibice futbolu, ale i nie tylko) lubią najbardziej, czyli rozgrywki reprezentacyjne. Piłka nożna stała się polskim sportem narodowym, więc praktycznie każdy, nawet ten, który zazwyczaj nie interesuje się sportem, nagle zaczyna być ,,ekspertem” i kibicem. W ramach rozgrywek reprezentacyjnych największe znaczenie mają mistrzostwa świata i mistrzostwa danych kontynentów, co w przypadku Polaków oznacza mistrzostwa Europy. Turnieje odbywają się naprzemiennie co 4 lata: mistrzostwa świata w lata, kiedy odbywają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, a mistrzostwa Europy w tym samym roku co Letnie Igrzyska Olimpijskie, gdzie również naprzeciwko siebie stają reprezentacje narodowe w piłce nożnej. Takie turnieje rozgrywane są głównie latem, kiedy rozgrywki ligowe mają akurat przerwę.

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną – co obstawiać?

Liczba zdarzeń dodatkowych na zakłady piłkarskie jest dużo większa, niż w innych dyscyplinach sportowych, zostawiając tenisa, hokej na lodzie, koszykówkę, piłkę ręczną czy siatkówką. Obstawianie futbolu to już nie tylko zakład, kto wygrane dane spotkanie, ale to nadal najbardziej oczywisty wybór. Zakład ten można zawęzić np. do jednej połowy, pierwszych 15 minut lub dowolnych ram czasowych, jakie oferują bukmacherzy.

Jako że zasadniczym celem piłki nożnej jest strzelanie bramek, to zacznijmy właśnie od tego najważniejszego aspektu. Kombinacje, w kwestii goli są różne. Taka, która od razu nasuwa się na myśl, to fakt, czy dany zespół lub zespoły zdobędą gola. Ta druga opcja nosi potoczną nazwę BTTS (both team to score). Poza tym, możemy typować też liczbę bramek, a linie wśród bukmacherów są przedstawione zazwyczaj w połówkach.

zakłady bukmacherskie piłka nożna - liczba bramekCelem typującego jest wskazania, czy padnie więcej, czy mniej goli. Ale ktoś je musi zdobywać, czyż nie? Dlatego można obstawiać to, który z piłkarzy wpisze się na listę strzelców. Oczywiście, wyższy kurs wystawiony jest na obrońców czy pomocników niż na napastników lub te największe gwiazdy.

Gole to nie jedyny aspekt ,,zakłady bukmacherskie piłka nożna”, bo dodatkowo zakłady bukmacherskie na piłkę nożną zawierają liczbę rzutów rożnych, żółtych kartek czy też spalonych. Możemy też wytypować czy któryś z graczy otrzyma czerwoną kartkę i czy sędzia podyktuje rzut karny. W związku z wprowadzeniem systemu VAR znaleźć też można zakłady na to, czy arbiter skorzysta z tego systemu, czy na postawie weryfikacji uzna lub nie uzna bramki lub podyktuje lub anuluje rzut karny.

Dużą popularnością cieszy się też podwójna szansa i handicap. Podwójna szansa składa się z dwóch elementów: wyniku do połowy lub wyniku w całym pojedynku. Z kolei handicap polega na dodaniu lub odjęciu określonej liczby goli jednej z drużyn.

Coraz częściej bukmacherzy wprowadzają możliwość łączenia różnych elementów, np. wyniku meczu z liczbą goli lub z tym, czy obie drużyny zdobędą bramkę.

zakłady bukmacherskie piłka nożna - łączenie zdarzeńKursy na takie zdarzenia są naturalnie wyższe. Weź pod uwagę, że wyższy kurs oznacza automatycznie wyższe ryzyko. Nie próbuj jednak redukować ryzyka przez zwiększanie stawki, bo taki manewr nie jest dobrym rozwiązaniem. To zwyczajnie nic nie zmienia w tej kwestii.

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – które wybrać?

Decyzja o wyborze bukmachera na pewno nie jest taka łatwa, jak się może wydawać, bo pod uwagę trzeba wziąć wiele różnych czynników: ofertę, bonusy, promocje, wpłaty i wypłaty, aplikacja mobilna itd. Każdy z nas wie, czego oczekuje od bukmachera i na tej podstawie ewaluuje poszczególne podmioty. Jest jednak jedna rzecz, która łączy wszystkie zakłady bukmacherskie na terenie Polski, a mianowicie licencja na świadczenie zakładów wzajemnych w internecie wystawiona przez Ministerstwo Finansów. Taka zgoda jest wymagana, aby spółka mogła być nazywana tzw. ,,legalnym bukmacherem”, a co tym idzie, działać w naszym kraju. Podmioty zagraniczne, które nie mają siedziby w naszym kraju, nie mogą tego robić. Wybranie ich jest zakazane i po prostu niemożliwe, a wszystkie próby (udane lub nieudane) będą surowo karane przez polskie organy ścigania. W tym momencie takich ,,legalnych bukmacherów” gracze mają do dyspozycji dziewięciu:

zakłady bukmacherskie piłka nożna - legalni bukmacherezy

Grono bukmacherów z każdym dniem rośnie, a nowelizacja ,,Ustawy o grach hazardowych” sprawiła, że teraz wszystko jest kontrolowane, a oferowany produkt jest bardzo wysokiej jakości. Widać to po elementach ,,zakłady bukmacherskie piłka nożna”. W końcu futbol to polski sport narodowy, zatem każdy bukmacher dba o to, by oferta na piłkę nożną była dopracowana w najmniejszych szczegółach i spełniania oczekiwania graczy. Jeżeli tak nie jest, to użytkownik – biorąc pod uwagę konkurencję na rynku – spokojnie może zmienić sobie operatora. W tej branży nie ma miejsca na sentymenty, dlatego każdy zakład bukmacherski stara się utrzymywać jakość oferty na piłkę nożną na wysokim poziomie. Mówimy tu o sporcie, który praktycznie u każdej spółki posiada ponad 100 zdarzeń dodatkowych, co zwyczajnie nie występuje w żadnej, innej dyscyplinie sportowej w naszym kraju.

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną – zagrożenia

Jak łatwo zauważyć, zakładka ,,zakłady bukmacherskie piłka nożna” obejmuje bardzo szeroki wachlarz rozgrywek praktycznie na całym świecie, obejmujących swoim zasięgiem kluby i reprezentacje narodowe. Pamiętaj jednak, żeby korzystanie z usług bukmacherów traktować jedynie jako zabawę i dodatek oglądania piłki nożnej, jak i innych sportów. To futbol i podziwianie popisów graczy ma być priorytetem, a nie chęć zarobienia na tym. Obstawianie nie powinno być celem samym w sobie, lecz tylko dodatkiem do piłki nożnej. Nie próbuj w ten sposób poprawić swojej sytuacji finansowej. Nie pożyczaj też pieniędzy na bukmacherkę, bo takie zjawisko może oznaczać uzależnienie od grania. Korzystanie z zakładów bukmacherskich na piłkę nożną nie jest sposobem na ucieczkę od problemów w życiu codziennym. To hazard i trzeba to powiedzieć jasno. Kiedy zaczniesz odczuwać, że sytuacja wymyka się spod kontroli, skontaktuj się z osobą bliską lub udaj się do specjalisty. Obstawianie jest zakazane osobom, które nie ukończyły 18. roku życia.