Zakłady bukmacherskie o co chodzi? Pakiet podstawowych informacji

Zakłady bukmacherskie to powszechnie znana forma rozrywki, o której każdy chociaż słyszał, cokolwiek. Mimo wzrastającej popularności zakładów bukmacherskich, szczególnie przy okazji większych imprez sportowych, wciąż jest sporo osób, które nie miały okazji spróbować swoich sił w obstawianiu i nie mają żadnej wiedzy na ten temat. Prawdopodobnie nie są one pozytywnie nastawione i zastanawiają się, o co chodzi w zakładach bukmacherskich.

Jeśli należysz do tej grupy osób, już spieszymy z odpowiedzią.

 

Zakłady bukmacherskie o co chodzi?

Od razu rozwiejemy wątpliwości: o nic złego. Zakłady bukmacherskie nie są niczym złym, mimo że czasem można o nich usłyszeć niezbyt pochlebne opinie. Zazwyczaj ich autorami są osoby, które nie mają pojęcia o bukmacherce i powtarzają zasłyszane osądy równie niezorientowanych osób. Zacznijmy więc od początku i odpowiedzmy sobie na pytanie „zakłady bukmacherskie, o co chodzi?”

Zakłady bukmacherskie to rozrywka polegająca na typowaniu wyników określonych wydarzeń (głównie sportowych, bo to właśnie obstawianie sportu cieszy się największym zainteresowaniem, jednak można również obstawiać wydarzenia ze świata polityki czy kultury, przykładem tutaj mogą być Oscary – obstawiający typują wtedy, jaki film/reżyser/aktor otrzyma statuetkę).

Zakłady bukmacherskie to forma spędzania wolnego czasu, szczególnie rozpowszechniona wśród kibiców. Obstawianie to nie tylko okazja do porządnego treningu umysłowego i pogłębienia wiedzy z obszaru sportu, ale również dopełnienie przeżywania wydarzeń sportowych.

 

Gdzie można obstawiać? Oczywiście u bukmacherów

To oni przychodzą z szeroko rozumianą pomocą wszystkim zainteresowanym obstawianiem. Dają możliwość obstawiania w dwóch formach: po pierwsze za pośrednictwem Internetu, w specjalnie do tego dostosowanym serwisie, a po drugie w punktach stacjonarnych, rozmieszczonych na terenie całej Polski. Tak naprawdę efekt obstawiania przez Internet i w punkcie jest taki sam, kluczowe tutaj są upodobania gracza i to on decyduje o tym, w jaki sposób chciałby obstawiać zakłady bukmacherskie. Warto jednak zauważyć, ze coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z bukmacherskich serwisów internetowych.

Zakłady bukmacherskie o co chodzi - lista legalnych bukmacherów

Bukmacherzy, jak zostało wspomniane, dostarczają płaszczyzny do typowania, ale nie są przy tym bierni, a wręcz przeciwnie. Służą pomocą w trakcie obstawiania – na stronach dostępne są różnego rodzaju pomoce (takie jak tutoriale, samouczki, FAQ) oraz funkcjonują czaty na żywo, pozwalające łatwo i sprawnie pozyskać pomoc od kompetentnego pracownika firmy.

Oprócz tego dbają o to, aby ich klienci się nie nudzili, czyli oferują szereg promocji i bonusów. Na początku gracz może skorzystać z oferty powitalnej, bonusu na start, prezentu na start… zwał jak zwał – kluczowy jest fakt, że gracz otrzymuje na początek swojej przygody z danym bukmacherem darmowe środki, które może przeznaczyć na obstawianie lub zyskuje szansę na zyskanie dodatkowych pieniędzy po zasileniu swojego konta.

Wiemy już o co chodzi w zakładach bukmacherskich, do kogo się udać, aby obstawiać, ale teraz pojawia się pytanie: jak to zrobić? Pierwszym krokiem będzie wybór bukmachera. Spośród legalnych w Polsce bukmacherów internetowych należy wybrać tego, który w największym stopniu będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Oczywistym jest, że każdy operator ma coś do zaoferowania, jednak bywa, że jeden posiada lepszą aplikację, inny lepszy wybór zdarzeń w obrębie sportu, którym głównie się interesujesz, a jeszcze inny będzie posiadał promocje, które akurat Cię przekonają i to one zaważą na decyzji. Wniosek? Decydując się na obstawianie, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z ofertą działających w Polsce firm bukmacherskich i przeanalizować ją pod kątem własnych preferencji. Trafny wybór bukmachera to połowa sukcesu.

Kolejnym krokiem będzie założenie konta, równoznaczne z przejściem obowiązkowego procesu rejestracji. Dla wszystkich zniechęconych po przeczytaniu tej informacji – rejestracja u każdego bukmachera wygląda podobnie, jest intuicyjna i zajmuje niewiele czasu. Po pozytywnym przejściu weryfikacji można przystąpić wreszcie do obstawiania.

Strony internetowe bukmacherów zazwyczaj oparte są o ten sam schemat, dlatego na przykład ewentualna zmiana operatora w przyszłości nie powinna w tej kwestii przynieść żadnych problemów. Proces obstawiania zawsze będzie wyglądał dość podobnie. W pierwszej kolejności należy wybrać dyscyplinę/wydarzenie, które chce się typować. Po lewej stronie, w kolumnie, zazwyczaj znajduje się spis dyscyplin oraz wyszukiwarka, jeśli już wiesz, czego szukasz. Wybierając dany mecz, można typować sam wynik, ale dostępne są również zakłady, określające ile rzutów rożnych padnie, ile kartek, kto strzeli pierwszą bramkę itd. Gwarantujemy, że wybór jest, dlatego pomocne podczas podejmowania decyzji z pewnością będą statystyki, które również oferowane są przez bukmacherów. Kiedy padnie wybór, należy kliknąć w kurs, aby dodać pozycję do kuponu. Kupon to Twój dowód zawarcia zakładu, na którym znajdują się wszystkie typowane przez Ciebie pozycje. Kiedy stwierdzisz, że już więcej zdarzeń nie chcesz dodać, staniesz przed kolejną decyzją – będziesz musiał zdecydować, za jaką kwotę chcesz wnieść zakład, czyli ustalisz stawkę. Potem wystarczy kliknąć w przycisk „ZAGRAJ” lub o podobnej treści i czekać na rozstrzygnięcie obstawianych spotkań.

Zakłady bukmacherskie o co chodzi - przykład kuponu

Na pytanie, o co chodzi w zakładach bukmacherskich, odpowiedź powyżej z pewnością padła, a nawet pojawiło się więcej informacji. Postawmy jednak sprawę jasno – zakłady bukmacherskie to tzw. „temat rzeka”, o którym można mówić i mówić. Jeśli chcesz pozyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z pozostałymi tekstami na stronie!

 

Czy to w ogóle legalne?

Jak najbardziej, jeśli mówimy o obstawianiu zakładów bukmacherskich u operatorów zamieszczonych na poniższej liście legalnych bukmacherów internetowych w Polsce.

Jeśli interesuje Cię obstawianie w Polsce, możesz do tej listy dopisać jeszcze jedną pozycję – bukmachera Superbet. To operator, który uzyskał od Ministra Finansów polską licencję, uprawniającą do oferowania zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju, jednak na ten moment wyłącznie dotyczy ona funkcjonowania stacjonarnego, w lokalach. Oficjalnych informacji na ten temat nie ma, ale można się spodziewać, że niebawem Superbet otrzyma również licencję na działalność internetową.

 

Czy to w ogóle bezpieczne?

Zakłady bukmacherskie, tak jak wszystko, są bezpieczne wtedy, kiedy się z nich właściwie korzysta. Do obstawiania przede wszystkim należy podchodzić z umiarem, robić sobie przerwy i regularnie monitorować swoje zaangażowanie w grę. Wszystko w rękach graczy, jednak legalni bukmacherzy ponownie przychodzą z pomocą i dostarczają szereg przydatny narzędzi wspierających odpowiedzialne korzystanie z zakładów bukmacherskich (limity stawek, funkcja zawieszenia lub usunięcia konta, zegar odmierzający czas spędzony na stronie, test pozwalający zweryfikować podejście do gry).

Oprócz tego, bukmacherzy zapewniają bezpieczną grę swoim klientom – chronią ich dane osobowe, dbają o bezpieczeństwo transakcji oraz dopuszczają do gry wyłącznie osoby pełnoletnie, niemające na swoim koncie problemów z uzależnieniem od hazardu. Co więcej, grając u legalnego w Polsce bukmachera nie narażasz się na kary finansowe, które nakładane są na osoby biorące udział w nielegalnych zakładach wzajemnych.

 

Dla kogo te zakłady bukmacherskie?

Dla wszystkich fanów sportu, dla wszystkich entuzjastów analitycznego myślenia, dla wszystkich chcących zagospodarować sobie wolny czas, dla wszystkich kobiet, dla wszystkich mężczyzn… tak naprawdę dla wszystkich. Pod warunkiem oczywiście, że chętny ukończył 18 rok życia i nie chce traktować zakładów bukmacherskich jako sposobu na szybki zarobek, bo takie podejście jest zdecydowanie niewskazane.