Zakłady bukmacherskie MMA – wszystko o obstawianiu mieszanych sztuk walki

Mieszane sztuki walki to sport, który zanotował największy progres w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach. Jeszcze w osiemdziesiątych latach dwudziestego wieku ta dyscyplina sportu praktycznie nie istniała. Dzisiaj sztuki walki rozwinęły się na tyle, że mamy też zakłady bukmacherskie MMA na wysokim poziomie, bo z ofertami na kilka gal tygodniowo oraz nawet dziesiątkami dodatkowych zdarzeń.

Wydarzenia na zakłady bukmacherskie MMA

Na zakłady bukmacherskie MMA składa się coraz więcej gal organizowanych na całym świecie. Rozwój dyscypliny można zauważyć na każdym kontynencie, w efekcie czego tylko przybywa nam wydarzeń. Zacznijmy od naszej, polskiej sceny mieszanych sztuk walki. W tym wypadku nie ma wątpliwości i nikt się nie zdziwi, że zakłady bukmacherskie MMA w naszym kraju mają swoją największą popularność przy okazji starć organizowanych przez Konfrontacje Sztuk Walki. Jednak KSW ma małą częstotliwość wydarzeń, więc nie odniesiemy tej federacji do cotygodniowych zakładów bukmacherskich MMA. Jednak krajowe mieszane sztuki walki nie kończą się tylko na Konfrontacji Sztuk Walki. Chociaż oczywiście dla wielu mieszkańców Polski tak właśnie jest, ponieważ produkt Martina Lewandowskiego oraz Macieja Kawulskiego przyciąga przed telewizory i do obstawiania nawet niezainteresowanych zakładami bukmacherskimi MMA, a stricte tylko wydarzeniem spod marki KSW.

Jednak polskie mieszane sztuki walki nie kończą się tylko na organizacji Konfrontacji Sztuk Walki. Ich wydarzenia dały impuls całej dyscyplinie, a w efekcie mamy obecnie wiele krajowych organizacji. Także takich lokalnych, które zbierają kilkaset fanów. Jednak śmiało można napisać, że o drugą siłę w Polsce rywalizuje Fight Exclucisve Night oraz Babilon MMA, czyli federacja założona przez pięściarskiego promotora, Tomasza Babilońskiego. Wydarzenia spod szyldu tych organizacji to dodatkowe kilka gal rocznie. W związku z tym w zakładach bukmacherskich MMA w przypadku krajowych gal nie ma raczej miesiąca bez obstawiania. W Polsce odbywa się jeszcze więcej lokalnych wydarzeń, które sporadycznie znajdują swoje miejsce w ofercie u bukmachera. Jednak patrząc na rozwój dyscypliny i branży zakładów bukmacherskich, można założyć, że MMA krajowych federacji coraz częściej będzie możliwe do typowania. W końcu jeszcze parę lat temu można było znaleźć jedynie KSW, a w tym momencie mamy właśnie już chociażby FEN oraz Babilon.

Już po samych organizacjach mieszanych sztuk walki w Polsce widać, że może być z czego wybierać. Jednak najwięcej możliwości dają oczywiście globalne marki. Wypada zacząć od najlepszej organizacji na świecie, czyli UFC. Ta federacja to około czterdzieści gal rocznie z hitowymi starciami na kilkadziesiąt rozszerzeń przy zakładach bukmacherskich MMA. Drugą siłą mieszanych sztuk walki w Stanach Zjednoczonych, a być może także na świecie jest Bellator. W tej organizacji poziom jest bardzo wysoki i kilku fighterów z tej federacji jest na poziomie czołówki Ultimate Fighting Championship. Zakłady bukmacherskie zawsze wystawiają przy MMA pozycje na Bellator, a to kolejne kilak zdarzeń w roku.

Zakłady bukmacherskie MMA na BellatorOrganizacji mieszanych sztuk walki na całym świecie jest bardzo wiele. Na jakie warto jeszcze zwrócić uwagę? Z pewnością to już dla bardziej hardkorowych fanów tego sportu, ale powinno się docenić wysoki poziom i organizację takich federacji jak Absolute Championship Berkut oraz One Championship. ABC może być bliższa Polakom, ponieważ w ich składzie znajdziemy kilku rodaków. Czeczeńska organizacja daje coraz więcej gal w roku i można liczyć na wiele kolejnych okazji do zakładów bukmacherskich MMA. Wydarzenia odbywają się na całym świecie, jednak najczęściej w Europie, co daje możliwość śledzenia starć o dogodnej godzinie. ACB zrobiło także kilka gal w Polsce. One Championship to z kolei hegemon mieszanych sztuk walki w Azji i największa organizacja z tego kontynentu.

Podsumowując, na dzień dzisiejszy pod wpływem rozwoju tej dyscypliny sportu śmiało można stwierdzić, że zakłady bukmacherskie MMA to możliwość do obstawiania walk co tydzień.

Rozszerzenia w ofercie na zakłady bukmacherskie MMA

Zakłady bukmacherskie MMA to także dziesiątki dodatkowych zdarzeń przy tych najgłośniejszych walkach jak chociażby mistrzowskie starcia o pas Ultimate Fighting Championship. Co można więc jeszcze obstawiać przy starciach w mieszanych sztukach walki? Przede wszystkim długość pojedynku – bukmacherzy dają możliwość wskazania większej lub mniejszej ilości rund. Zazwyczaj, szczególnie przy tych najpopularniejszych starciach, dostępna jest do wytypowania każda wartość. Czyli od 0,5 do 4,5, gdy mowa o mistrzowskich zestawieniach lub pojedynkach wieczoru w UFC. Lepszy mnożnik można znaleźć przy wytypowaniu konkretnej rudny, w której może dojść do zakończenia. Przy innych walkach, które zazwyczaj są zakontraktowane na 3 rundy, oczywiście maksymalną linią będzie 2,5.

Zakłady bukmacherskie MMA z dodatkowymi zdarzeniamiKolejnym zdarzeniem przy zakładach bukmacherskich MMA, na który uwagę zwróci wielu użytkowników jest dodanie do zwycięzcy sposobu wygranej – na punkty, przez poddanie albo decyzją. Często taki typ wydaje się kuszący, ponieważ oczywiście prezentuje lepsze mnożniki niż czysta wygrana, a właśnie może wydawać się, że dany pojedynek może skończyć się tylko jedną metodą.

Idąc tym krokiem dalej, przy zakładach specjalnych można wygraną przez dany sposób połączyć nawet z konkretną rundą, przy czym trzeba tez bardzo dużo szczęścia. Jednak bukmacherzy oddają to w kursach o wartości na poziomie kilkadziesiąt. Przy zakładach bukmacherskich MMA można też coraz częściej zauważyć pozycję, czy walka skończy się w ciągu sześćdziesięciu sekund.

Specyfika analiz na zakłady bukmacherskie MMA

Zakłady bukmacherskie na MMA różnią się od większości dyscyplin, ponieważ ich specyfika objawia się właśnie w typowaniu. Jaka to różnica? Przede wszystkim fakt, że przy piłce nożnej, hokeju na lodzie, koszykówce czy tenisie ziemnym spotkania odbywają się nawet kilka razy w tygodniu, więc jest więcej materiału do analizy. Kiedy w przypadku zakładów bukmacherskich MMA są to często zaledwie dwie walki rocznie jednego zawodnika. W związku z tym trudno wyrokować aktualną formę na podstawie ostatniego występu. Z pewnością większe znaczenie ma tutaj styl i arsenał jaki wnoszą konkretni zawodnicy. Pod tym względem zakłady bukmacherskie na MMA dają duże pole do popisu. Dodatkowo dobrze byłoby śledzić wszystkie najnowsze informacje, aby wiedzieć o postępie danego zawodnika albo czynnikach mogących wpłynąć na jego gorszą dyspozycję.

To wszystko wydaje się trudne, jednak w dzisiejszych czasach jest o wiele łatwiej ze względu na Internet. Wiele osób pisze o zakładach bukmacherskich MMA tworząc swoje własne analizy, które jak najbardziej mogą posłużyć do dedukcji. Takie rzeczy można znaleźć na wielu portalach, ale bardzo dobrą robotę wykonuje chociażby Dan Hardy dla UFC, z czego można wyciągnąć bardzo dużo.

Gdzie warto z kolei śledzić informacje mające wpływ na zakłady bukmacherskie MMA? Z pewnością media społczenościowe z Twitterem na czele. To właśnie platforma do ćwierkania daje najlepsze możliwości w przypadku zdobywania najważniejszych informacji bardzo szybko. Często to właśnie Twitter jest źródłem wielu kluczowych notek, które potem przedostają się do mediów tradycyjnego nurtu. Przykładem takiego dziennikarza będzie Ariel Helwani, który często jako pierwszy, nawet przed samą organizacją, podaje właśnie ważne informacje.

Zakłady bukmacherskie MMA - Helwani jako źródło informacjiBędąc przy mediach społecznościowych warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt przy zakładach bukmacherskich MMA. Istnieje wiele grup czy forów, gdzie ludzie wymieniają się myślami i poglądami na daną walkę. W takiej dyskusji często można wyciągnąć bardzo dużo, a sama interakcja może rozwiać lub potwierdzić myśli samej osoby zainteresowanej. Na samym facebooku istnieje wiele grup, gdzie można wejść w dialog o zakładach bukmacherskich MMA.

Jakie zakłady bukmacherskie na MMA?

Trzeba zaznaczyć, że zakłady bukmacherskie MMA w Polsce to tylko legalni bukmacherzy. Na dzień dzisiejszy pozwolenie na funkcjonowanie w Internecie posiada dziewięć podmiotów jak chociażby Totolotek, Fortuna, Milenium, STS, forBET, LV BET, E-TOTO, Totalbet. Przy czym trzeba pamiętać, że obstawianie u nielegalnych podmiotów grozi karą, jednak za blokowanie takich domen odpowiedzialni są dostawcy Internetu. Dodatkowo samo typowanie nie jest sposobem na zarobek czy odreagowanie, a powinno być wyłącznie dodatkiem do sportu. Hazard może doprowadzić do uzależnienia, co spowoduje problemy w życiu. Jak grać, to ważne, żeby wyłącznie za pieniądze przeznaczone na rozrywkę.