Zakłady bukmacherskie KSW – wszystko o obstawianiu MMA

Zakłady bukmacherskie i KSW to termin, który z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Dowodem na ten argument niech będzie chociażby nawiązanie współpracy pomiędzy organizacją Konfrontacji Sztuk Walki z firmą STS. Co trzeba wiedzieć o federacji, jak tworzyć typy oraz gdzie wysyłać swoje zakłady bukmacherskie KSW? O tym w tekście.

Parę słów o KSW

Zanim przejdziemy do tematu stricte zakładów bukmacherskich KSW, to rzućmy okiem na samą organizację. Pierwsza gala odbyła się w 2004 roku w Restauracji Champion. Na trybunach zasiadło wtedy tylko 300 osób. Jednak organizacja Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego rozwinęła się bardzo szybko, stając się w Polsce synonimem dla mieszanych sztuk walk. Prawdziwym punktem kulminacyjnym dla Konfrontacji Sztuk Walki, a w efekcie dla MMA w Polsce oraz w konsekwencji dla zakładów bukmacherskich KSW dzisiaj, był pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem w 2009 roku. To starcie dzięki osobie byłego mistrza świata strongmanów przyciągnęło przed telewizory wielu nowych fanów, którzy zostali ze sportem i organizacją do dzisiaj. Właściciele konsekwentnie realizując swoje kolejne gale i rozwijając federacje oraz cały sport doszli do momentu, w którym w maju 2017 roku mogli sobie pozwolić na zorganizowanie wydarzenia na Stadionie Narodowym z wyprzedaniem wszystkich biletów! Od samego początku pokazuje to niesamowity rozwój w ciągu zaledwie ponad dziesięciu lat od, kolokwialnie pisząc, piwnic do stadionów dla mas.

Gala na Narodowym dużym wydarzeniem w zakładach bukmacherski MMANaturalnie karta walk na Stadion Narodowy była z najwyższej półki, a samo zainteresowanie starciami przełożyło się też na wiele zakładów bukmacherskich KSW. Obecnie jak było wspomniane, Konfrontacje Sztuk Walki często są już w kraju synonimem dla MMA dla bardzo dużej liczby widzów. Niestety dla fanatyków czystego sportu i sztuk walki zasługę w tym mają tak zwane freak fighty. O co chodzi z tego typu bojami? W wolnym tłumaczeniu oznacza to pojedynki dziwaków, jednak w praktyce są to walki pomiędzy dwoma osobami, które prędzej nie miały za dużo do czynienia ze sportami walki albo nawet jakimkolwiek atletycznym zawodem. Mariusz Pudzianowski był pierwszy, jednak trzeba przyznać, że Polak może być już dzisiaj uważany za pełnoprawnego sportowca MMA, ponieważ nie wszedł na matę tylko dla pieniędzy, a dla sportu. Inaczej ma się sprawa z takimi osobistościami jak Robert Burneika, Tomasz Oświecimski czy Popek. Czyli postacie znane odpowiednio z kulturystyki, aktorstwa oraz piosenek. Ich poziom sportowy odbiega znacznie od tego, co prezentują mistrzowie Konfrontacji Sztuk Walki. Jednak jak się okazuje, zakłady bukmacherskie KSW cieszą się największą popularnością właśnie przy tego typu zestawieniach. Z jednej strony to nie dziwi, ponieważ takie pojedynki przykuwają uwagę także ludzi spoza stricte zainteresowanych sztukami walki.

Jednak Konfrontacje Sztuk Walki pozwoliły też na rozwój wielu zawodników stricte zajmującymi się dyscypliną i będącymi na najwyższym poziomie. Wystarczy przytoczyć przykład Mameda Khalidova, który stał się gwiazdą i znaną postacią w całej Polsce właśnie dzięki swoim pojedynkom na macie. Innymi sportowcami znanymi z występów w federacji Martina Lewandowskiego oraz Macieja Kawulskiego są Michał Materla, Marcin Różalski, Borys Mańkowski czy Jan Błachowicz. Pod wpływem freak fightów, zakłady bukmacherskie KSW to także popularność tych sportowych starć o mistrzowskie pasy organizacji Konfrontacji Sztuk Walki.

Jakie zakłady bukmacherskie na KSW?

Zakłady bukmacherskie na KSW są bardzo popularne, jednak ich częstotliwość jest niska ze względu na ilość organizowanych gal, która nie przekracza zazwyczaj pięciu wydarzeń rocznie. Jak trwa tydzień poprzedzający starcia w Konfrontacji Sztuk Wali, to właśnie te typy zaczynają być jednymi z najczęściej wskazywanych przez użytkowników zakładów bukmacherskich. KSW i pozycje do obstawiania to oczywiście typowanie wygranego danej walki, co jest najczęściej wybieraną pozycją na kupon. Jednak bukmacherzy proponują także dodatkowe zdarzenia, a przy starciach wieczoru często można już otrzymać dwucyfrową liczbę rozszerzeń. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z roku na rok można zaobserwować rozwój zakładów bukmacherskich, więc w przyszłości z pewnością na KSW będzie tylko przybywać coraz więcej możliwości w tym zakresie.

Jakie rozszerzenia można obstawiać? Jedną z możliwości jest wskazywanie ilości rund w starciu. Zakłady bukmacherskie na KSW to pozycje na typowanie dokładnej fazy pojedynku, w którym on się skończy lub po prostu większej lub mniejszej ilości wystawionej linii od 0,5 do 4,5 przy walkach mistrzowskich. Kolejnym dodatkowym zdarzeniem z tej kategorii można nazwać fakt, czy starcie skończy się w pierwszy sześćdziesięciu sekundach oraz czy potrwa cały dystans.

Zakłady bukmacherskie KSW - rozszerzenieKolejnymi dodatkowymi zdarzeniami przy zakładach bukmacherskich KSW, ale już bardziej związanymi z zawodnikami, będą pozycję mówiące o sposobie zwycięstwa danego atlety. Naturalnie za takie typy można znaleźć lepszy kurs niż za wskazanie tylko zwycięzcy boju. Chociaż często jest to pozycja do rozważenia, ponieważ po analizie może okazać się, że walka na korzyść danego fightera może się skończyć w jeden sposób – przez KO/TKO, poddanie albo na punkty. Zakłady bukmacherskie KSW dają także możliwość łączenia wygranego starcia wraz ze wskazaniem konkretnej rundy, w której ten pojedynek się skończy.

Jak tworzyć zakłady bukmacherskie KSW

Każdy ma swój sposób grania kuponów, jednak przy zakładach bukmacherskich KSW wydaje się, że obstawianie tak zwanych tasiemek nie jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo rezultatów występujących w walkach. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, że nie da się w ten sposób zwyciężyć, ale z pewnością jest to trudniejsza droga. Inni gracze lubią po prostu tworzyć zakłady bukmacherskie na KSW, które dadzą im po prostu chociaż podwojenie stawki, co może równie dobrze oznaczać wskazywanie tylko jednego pojedynku.

Jednak przechodząc w temacie zakłady bukmacherskie KSW do następnego wątku, to warto nachylić się nad analizami pod walki. Trzeba przyznać, że w przypadku starć w mieszanych sztukach walki ma się pole do popisu. Często wielu różnych ekspertów ma swoje opinie, bo na końcowy rezultat może rzutować bardzo wiele czynników, nawet tych małych jak chociażby sfera mentalna i zmiana klubu przed pojedynkiem czy złe zbijanie wagi. Będąc przy tym ostatnim aspekcie, warto przytoczyć fakt, że oficjalna ceremonia ważenia często determinuje typy i właśnie po tym wydarzeniu zakłady bukmacherskie KSW notują najwięcej zakładów. Podczas tak zwanego face to face można zauważyć formę obu atletów, ale także psychiczne nastawienie. Niektórzy potrafią oprzeć swój typ właśnie na podstawie wspomnianej ceremonii ważenia.

Jednak najważniejszym aspektem jest oczywiście porównanie umiejętności oraz stylistyczne. W zakładach bukmacherskich KSW w odróżnieniu od innych sportów jest to bardziej subiektywna kwestia ze względu na wiele detalów, które może dostrzec osoba będąc blisko sztuk walki. Jednak nie wyklucza to nikogo z dobrej analizy. Z drugiej strony nikt nie stoi na straconej pozycji, ponieważ w dzisiejszych czasach Internetu mamy łatwy dostęp do opinii, także ekspertyz i przewidywań wielu osób, które nazwaliśmy fachowcami i z pewnością warto na nie zwracać uwagę. Chociażby ze względu na sam fakt uzupełnienia swojej wiedzy oraz skonfrontowania własnych typów z innymi. W takiej dedukcji często krystalizuje się ostateczne zakłady bukmacherskie na KSW. Wiele portali branżowych, a także stricte pod analizy bukmacherskie ma na swoich stronach teksty odnoszące się do tematu. Nie wspominając o ilości wypowiedzi znanych osób czy rosnącej ilości podcastów. Można wspomnieć nawet amerykańskiego analityka mieszanych sztuk walki, Robina Blacka, który także w przeszłości zajmował się Konfrontacją Sztuk Walki. Niektórzy mogą z takich materiałów wyciągnąć coś w kontekście zakładów bukmacherskich KSW.

Które zakłady bukmacherskie na KSW?

Zakłady bukmacherskie na KSW w dniu walk w ofercie posiada każda firma oferująca typowanie na terenie Polski. Różnice zaczynają się na poziomie rozszerzeń. Z pewnością STS jako podmiot współpracujący z federacją Konfrontacje Sztuk Walki będzie mógł pochwalić się solidną dawką propozycji. Należy jednak pamiętać, że można obstawiać tylko w zakładach bukmacherskich z licencją wydaną przez Ministerstwo Finansów. Obecnie na funkcjonowanie w Internecie posiada dziewięć firm, w tym takie witryny jak Totolotek, Fortuna, STS, Milenium, forBET, LV BET, E-TOTO oraz Totalbet. Obstawianie u nielegalnych podmiotów jest karane. Poza tym należy grać rozważnie z głową i mieć świadomość zagrożeń płynących z hazardu w postaci uzależnienia i problemów z finansami, rodziną czy zdrowiem.