Zakłady bukmacherskie jak grać – wskazówki na początek przygody z zakładami

Jak wiadomo, Internet w dzisiejszych czasach to potęga, dlatego nic dziwnego, że nowi, początkujący klienci firm bukmacherskich podczas stawiania pierwszych kroków w bukmacherce szukają pomocy właśnie tam… wpisując na przykład w okno wyszukiwarki hasło „zakłady bukmacherskie jak grać”. Oczywiście każdy chciałby znać odpowiedź na pytanie jak grać zakłady bukmacherskie, a tym bardziej jak grać, żeby wygrać. Czy istnieje w ogóle taka odpowiedź? Sprawdź, jaki w rzeczywistości jest przepis na sukces w bukmacherce.

 

Zakłady bukmacherskie jak grać

Każdy chciałby wiedzieć jak grać zakłady bukmacherskie, dlatego musimy tutaj od razu sobie wyjaśnić – odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Nie oznacza to jednak, że nie można nic powiedzieć w tej kwestii. Porad, wskazówek jest całkiem sporo, lecz to, jak je skonfigurujesz, tworząc własną strategię i wypracowując swój indywidualny styl gry, zależy tylko od Ciebie. Jego skuteczność również zależy wyłącznie od Ciebie.

Oto kilka wskazówek dotyczących procesu obstawiania, które pomogą Ci wejść na dobre tory w bukmacherce:

  • Interesuj się, bądź czujny! Zakłady bukmacherskie to taka rozrywka, której z czasem można się nauczyć, z resztą jak wszystkiego. Warto jednak sobie jasno powiedzieć – największym zainteresowaniem cieszą się zakłady na wydarzenia sportowe, dlatego tym, co najcenniejsze, wcale nie są wyuczone umiejętności, lecz wiedza, której nie da się nagle nabyć. O czym mowa? Cechą na wagę złota jest zainteresowanie sportem – naturalne i najlepiej regularne oraz długotrwałe. Będąc fanem sportu, naturalnie śledzi się rozgrywki i wszystko co z nimi związane. Te informacje nierzadko mogą się przydać podczas typowania i rzucić nowe światło na sprawę. Na co zwracać uwagę? Tak naprawdę na wszystko – od wyników meczów, przez informacje o kontuzjach, po z pozoru nieznaczące wywiady z zawodnikami. Nigdy nie wiadomo, kiedy co się przyda.
  • Bierz, jak dają. Bukmacherzy dostarczają swoim klientom różnych pomocy, mających ułatwić grę. Mowa tutaj na przykład o statystykach, które widnieją na stronie operatora. Statystyki w zakładach bukmacherskich to kopalnia wiedzy i często źródło pomysłu na typ. W końcu twarde dane to twarde dane. Oczywiście należy brać pod uwagę szereg innych, mniej oczywistych czynników (np. pogoda), jednak dokładne zapoznanie się ze statystykami pozwala stworzyć solidny fundament analizy.
  • Nie kradnij. Kraść nie należy, również w bukmacherce. Mamy tu akurat na myśli analizy. Podstawą każdego porządnego typu jest porządna analiza. Czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas jej tworzenia są dziesiątki, dlatego analiz dotyczących tego samego wydarzenia również mogą powstać dziesiątki. Która okaże się trafna? Na to pytanie gracz uzyskuje odpowiedź dopiero śledząc przebieg obstawionego spotkania. Czy jest więc sens ślepo ufać analizom przypadkowo zaczytanym lub zasłyszanym? Warto mieć je na uwadze, ale nie warto ufać im w 100%. Zachęcamy więc do samodzielnego poszukiwania i analizowania.
  • Podglądaj. Inspiracji zawsze warto szukać, nie tylko w bukmacherce. W kontekście typowania takimi inspiracjami będą chociażby analizy innych ekspertów, umieszczane na różnych portalach internetowych (np. portal Zagranie.com – serwis, w którym codziennie znajdziesz świeżą dawkę zapowiedzi, analiz i typów). Warto oczywiście obstawać przy swoim, jednak dzięki zewnętrznym, profesjonalnym analizom można zyskać świeże spojrzenie na sytuacje i, być może, zmodyfikować swój typ.
  • Szukaj wsparcia. W postaci typów. Istnieje wiele stron typerskich, gdzie klienci zakładów bukmacherskich otrzymują suche typy, które nie są opatrzone żadnym komentarzem, a więc analizą. Trudno wtedy osądzić, czy dany typ może mieć coś wspólnego z rzeczywistością i bazuje na konkretnych argumentach, czy wręcz przeciwnie. Jaki z tego wniosek? Typy warto monitorować, aby w chwili zbieżności własnego typu z zewnętrznym zyskać odrobinę spokoju ducha, a w sytuacji odwrotnej – aby zapaliła się czerwona lampka i skłoniła być może do ponownego zastanowienia się nad swoim typem.
  • Kolejna furtka, pozwalająca zweryfikować własny typ, a więc rozmowa ze znajomymi, którzy również interesują się sportem i obstawianiem. Być może mają dostęp do jakiejś ciekawej analizy? Może są w posiadaniu informacji, o których nie miałeś wcześniej pojęcia? A może ich analizy zupełnie Cię nie przekonają i utwierdzą Cię tylko w przekonaniu, że zostaniesz przy swoim typie. Nieważne który ze scenariuszy się spełni, pewne jest jedno – warto rozmawiać i z każdej rozmowy wyciskać jak najwięcej – a nuż o czymś zapomniałeś?
  • Dystansuj się. I na koniec bardzo ważna kwestia, ważniejsza od tego jak grać zakłady bukmacherskie. Pamiętaj, że bukmacherka to zabawa. Bywa, że gracze próbują rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem, upatrując w zakładach bukmacherskich szybkiego zarobku – nic bardziej mylnego. Zakłady powinny być zabawą, a płynące z nich korzyści finansowe jedynie dodatkiem. Jeśli jesteś nowym graczem i zdecydowałeś się spróbować swoich sił w obstawianiu, kontroluj swoje zaangażowanie w grę. Jeśli cały powyżej opisany proces zawiódł, a Twój typ nie wszedł – nie próbuj się odegrać, to by był najgorszy możliwy pomysł. Przełknij porażkę, wyciągnij wnioski, ochłoń i dopiero wtedy zabierz się za kolejne podejście.

 

Zakłady bukmacherskie jak grać żeby wygrać

Nie odpowiedzieliśmy jednoznacznie na pytanie zawarte w akapicie „zakłady bukmacherskie jak grać”, ale dostarczyliśmy Ci garść praktycznych wskazówek. Tym razem będzie podobnie, gdyż nie ma uniwersalnej porady pozwalającej nieustannie wygrywać. Jednak nie zostawiamy Cię z niczym i ponownie zwracamy uwagę na to, co warto robić, aby zwiększyć swoją szansę na wygraną.

Co więc robić? Szukać valuebetów. Valuebet to nic innego jak wartościowy zakład, a więc taki, który warto obstawić. Bywa tak, że bukmacher wystawi kurs na dane zdarzenie wyższy niż to powinno być, kierując się obiektywną analizą i obiektywną szansą wygrania tego zakładu. W takiej chwili gracz prawdopodobnie natrafił na valuebet, czyli okazję w ofercie bukmachera, którą nie każdy będzie potrafił dostrzec. Warto poszukiwać takich wartościowych zakładów.

Oprócz tego, pomocne w wygrywaniu mogą być bonusy bukmacherskie. Aktywując bonus oczywiście automatycznie nie wygrasz, ale masz okazję do poniesienia szans na zwycięstwo. Dla przykładu możesz skorzystać z bonusu, który pojawia się w ofercie legalnych operatorów, zakładającego, że w chwili umieszczenia kilku spotkań na swoim kuponie, możesz sobie pozwolić na jedną pomyłkę – mimo jednego błędu Twój kupon będzie wygrany. Drugim przykładem ciekawego bonusu jest zakład bez ryzyka, który nie gwarantuje Ci wygranej, ale daje coś równie cennego – zwrot pieniędzy w przypadku błędnego wytypowania… a więc w pewnym sensie wygrywasz, gdyż w normalnych warunkach byłbyś na minusie, a za sprawą zakładu bez ryzyka się tak nie dzieje.

Zakłady bukmacherskie jak grać - zakład bez ryzyka

O czym pamiętać i na co uważać, rozpoczynając zabawę z bukmacherką?

Na graczy rozpoczynających dopiero grę w zakładach bukmacherskich czeka sporo tematycznych stron i zamkniętych grup na portalach społecznościowych, które zazwyczaj są pomocne, jednak trzeba być czujnym – wśród tych stron i grup mogą pojawić się takie, które będą próbowały naciągnąć początkujących klientów na pieniądze w zamian za „pewne” typy. Czegoś takiego, jak pewne typy, po prostu nie ma. Zarówno sport, jak i zakłady bukmacherskie, są tak płynną i nieprzewidywalną materią, że nie można mówić tu o niczym, co by było pewne w trakcie przebiegu spotkania. Właśnie dlatego lepiej korzystać z darmowej i ogólnodostępnej wiedzy, zamiast decydować się na kupno kota w worku.

Pierwszym krokiem prowadzącym Cię do obstawiania musi być rejestracja u bukmachera – zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem tylko osoby posiadające konto, a więc takie, których tożsamość została zweryfikowana, mogą legalnie obstawiać. Może się zdarzyć, że bukmacher podczas rejestracji zapyta Cię, czy chcesz otrzymać bonus powitalny – należy zaznaczyć wtedy odpowiednie pole, w innym przypadku promocja może Cię ominąć, dlatego wypełniaj formularz w skupieniu!

Zakłady bukmacherskie jak grać - rejestracjaWszelkie bonusy czy promocje bukmacherskie to w pełni legalne i transparentne akcje – zasady uczestnictwa za każdym razem są szczegółowo opisane w regulaminie, dostępnym na stronie internetowej bukmachera. Mimo to bywa, że pojawiają się problemy, na przykład gracz coś źle przeczytał na banerze, albo za późno zareagował na akcję, kiedy ona już się kończyła, albo zagrał kupon KOMBI, podczas gdy promocja dotyczyła wyłącznie zakładów SOLO. Zachęcamy więc każdorazowo do zapoznawania się z regulaminami promocji, gdyż dzięki temu można uniknąć niedomówień, frustracji i rozczarowań.