Zakłady bukmacherskie boks – wszystko, co musisz wiedzieć przed przystąpieniem do gry

Zakłady bukmacherskie i boks to termin cieszący się bardzo dużą popularnością przy głośnych walkach na tyle, że potrafi przyćmić inne wydarzenia ze świata sportu. Starcia pięściarskie można obstawiać niemal co tydzień. Szermierka na pięści przy analizach pod typy ma swoją charakterystykę, czemu też przyjrzymy się w tekście.

Zakłady bukmacherskie na boks i popularność

Obstawianie walk pięściarskich ma bardzo bogatą historię, bo łatwo można założyć, że zakłady bukmacherskie boks to termin znany ludzkości już od bardzo dawna. Oczywiście w mniej formalnej formie. Walka jest wpisana w DNA człowieka i ludzie mierzyli się na pięści już od wieków. Przy tym zawsze byli obserwatorzy, którzy chcąc dodać sobie emocji zakładali się z innymi o wynik starcia. W związku z tym można również założyć, że zakłady bukmacherskie boks w tej nieformalnej formie to jeszcze dawniejsze czasy. Od pierwszej połowy XX wieku zaczęły funkcjonować oficjalne punkty stacjonarne i już od samego początku zakłady bukmacherskie na boks były w czołówce typowanych sportów. Oczywiście najczęściej obstawianie dyscypliny w tamtych czasach to piłka nożna oraz wyścigi konne. Pięściarstwo od zawsze generowało duże zainteresowanie, a jak to jest w sporcie – uwaga na dane wydarzenie przekuwa się na zakłady bukmacherskie. Boks ciągle ma swoje gwiazdy, które są w stanie generować bardzo dużą popularność swoimi starciami. Już po samym Las Vegas, czyli stolicy hazardu, widać wpływ wielkich starć na firmy oferujące typowanie.

Jednak wracając do dzisiejszych czasów – jak wygląda obecnie popularność zakładów bukmacherskich i boksu? Dyscyplina sportowa nadal się rozwija i na całym świecie odbywają się różne gale co tydzień. Legalni operatorzy oferujący typowanie w Polsce także rozszerzają swoje oferty i można liczyć na na pięściarskie starcia do obstawiania niemal co tydzień. Chociaż każde zakłady bukmacherskie na boks nie mają takiego samego zainteresowania. Najgłośniejsze walki na świecie przekuwają się także w ilość wysyłanych typów na dane starcie. Tak można przytoczyć, że obecnie największymi gwiazdami światowego pięściarstwa są Anthony Joshua, Gennadij Gołowkin, Saul Alvarez, Deontay Wilder czy Wasyl Łomaczenko. W 2017 roku najgłośniejsze starcia cieszące się zainteresowanie na całym świecie to zestawienia Canelo z GGG oraz Kliczko z Joshuą. Tak duże wydarzenia ze świata sportów walki potrafią na kilka dni przyćmić nawet piłkę nożną i inne czołowe rozgrywki. Także w przypadku zakładów bukmacherskich.  Jednak większość boksu co tydzień nie generuje aż tyle szumu.

Zakłady bukmacherskie boks - walka Canelo z GGGWarto zwrócić uwagę, że w naszym kraju popularnością cieszą się też zakłady bukmacherskie na krajowy boks. Naturalnie walki rodaków o pasy mistrzowskie będą przyciągać graczy bukmacherki. Tak jak w przypadku meczów polskiej, piłkarskiej kadry użytkownicy zakładów bukmacherskich lubią typować swoich, tak samo jest w boksie. Poza tym obecnie największym pięściarskim wydarzeniem w kraju nad Wisłą są wydarzenia pod marką Polsat Boxing Night, na które gracze w Polsce równie chętnie zawierają zakłady bukmacherskie na boks, jak na najgłośniejsze starcia na świecie.

Charakterystyka zakładów bukmacherskich na boks

Zakłady bukmacherskie boks różnią się w analizach pod typy od tych na obecnie bardziej popularne dyscypliny sportowe jak piłka nożna, tenis ziemny czy hokej na lodzie. Skąd wynika inna charakterystyka takich ekspertyz? Przede wszystkim fakt, że w pięściarstwie zawodnicy rywalizują zazwyczaj kilka razy do roku. Jednak w przypadku tego sportu warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że niestety, ale często na tym najwyższym poziomie zestawienia dwóch pięściarzy pokazują dużą dysproporcję kursową. Rzadko zdarza się, że dany atleta starcie po starciu ma naprzeciwko siebie rywali z najwyższej półki. Jak widać na poniższym wycinku z lipcowej oferty 2018 roku, na dwóch weekendowych galach są znaczni faworyci w oczach bukmacherów. Zazwyczaj trzeba się zgodzić z tą dysproporcją, co nie daje dużego pola do popisu. Z jednej strony stąd też wynika fenomen w zakładach bukmacherskich na boks głośnych walk – można wskazywać wygranych po rozsądnych kursach.

Zakłady bukmacherskie boks - oferta i kursyPomijając sam fakt specyfiki sportu, zakłady bukmacherskie na boks charakteryzują się odmienną analizą. W tym wypadku gracz nie będzie tak bardzo opierał się na statystykach jak ma to miejsce przy chociażby koszykówce i piłce nożnej. Bardzo ważne jest śledzenie najnowszych informacji z obozu obu zawodników oraz wielu ekspertów, żeby mieć orientacje w aktualnych dyspozycjach konkretnych sportowców. Przy zakładach bukmacherskich na boks wpływ na końcowy wynik ma bardzo wiele czynników, więc nawet najmniejsza różnica przy jednym może mieć wpływ na rezultat. Wystarczy przytoczyć chociażby zbijanie wagi, które może osłabić jednego z atletów. Najmniejsze urazy także mogą mieć wpływ na występ, jednak oczywiście nie jest to podawane do opinii publicznej. Z tego powodu bardzo ważne, aby śledzić wielu ekspertów czy osoby będące blisko dyscypliny. Zakłady bukmacherskie na boks wymagają także analizy stylistycznej, ponieważ często właśnie taki aspekt może mieć znaczenie. Jednak nie ma się co obawiać, że samemu nie jest się w stanie zrobić takiej ekspertyzy. W obecnych czasach jest wiele portali, gdzie można znaleźć analizy stricte pod zakłady bukmacherskie. Boks to też wiele ekspertów wypowiadających się na temat przebiegu starć, więc można czerpać dużo przemyśleń i wyciągać co najlepsze. Jako przykład można przytoczyć podcast Brendana Schauba, dzisiaj pod tytułem Below the Belt. Były zawodnik MMA omawia także te najgłośniejsze walki pięściarskie i daje swoje przewidywania.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że przy zakładach bukmacherskich na boks może pomóc wiele for internetowych czy dyskusyjnych, chociażby na facebooku. Zawsze wymienienie się poglądami na dany aspekt w dyskusji może dać nowy pogląd na daną sytuację przekonując lub zniechęcając do danych pozycji w zakładach sportowych.

Pozycje przy zakładach bukmacherskich na boks

Zakłady bukmacherskie boks to typowanie zwycięzcy danego starcia, ale firmy oferujące obstawianie proponują także zdarzenia dodatkowe. Takie rozszerzenia mogą być bardzo przydatne, tym bardziej patrząc na fakt, jak często zestawienia obu pięściarzy nie są najlepiej dobrane – z jednym znacznym faworytem. Szersza oferta na zakłady bukmacherskie przy boksie daje więcej możliwości typerskich i poszukiwania lepszych kursów.

Jednym z rozszerzeń jest wskazywanie rund w starciu. Gracz ma możliwość wytypowania większej lub mniejszej ilości trzyminutowych etapów walki na linię, którą bukmacher akurat wystawi. Jak można zauważyć na poniższym przykładzie – jest to 10,5. Jednak przy tych głośniejszych starciach zakłady bukmacherskie na boks to o wiele więcej rozszerzeń i chociażby można znaleźć o wiele więcej pozycji na samą linię rund – nawet od 0,5 do 11,5.

Zakłady bukmacherskie boks i rozszerzeniaKolejnym dodatkowym zdarzeniem związanym z szybszym zakończeniem walki jest fakt, czy pojedynek dotrwa do decyzji. Przy większych starciach rozszerzenia na walki pięściarzy to także chociażby wskazanie zwycięzcy ze sposobem wygrania – na punkty lub przez KO/TKO. W niektórych zakładach bukmacherskich boks to także nawet wskazanie ciosu, który zakończy starcie – na przykład czy Gassiev wygra przez KO po ciosie: lewy sierp/ hak na tułów.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie boks?

Na terenie Polski można obstawiać tylko u operatorów, którzy posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Obecnie w Internecie może funkcjonować dziewięć podmiotów, z czego na obecną chwilę osiem posiada witryny. Są to Totolotek, Milenium, Fortuna, STS, forBET, E-TOTO, Totalbet oraz LV BET. Za granie w zagranicznych firmach grozi kara. Jednak za blokowanie nielegalnych witryn związanych z hazardem odpowiedzialni są dostawcy Internetu. Gdzie najlepiej typować zakłady bukmacherskie na boks? Analizując oferty wszystkich podmiotów, to LV BET czy forBET wydają się wyróżniać na tle konkurencji przy pięściarstwie. Poza świadomością legalnych operatorów, trzeba wiedzieć o zagrożeniach płynących z obstawiania. Uzależnienie od hazardu prowadzi do problemów z rodziną, pracą czy zdrowiem. Ważne, żeby grać rozsądnie i nie wydawać na zakłady sportowe pieniędzy przeznaczonych na codziennie życie. Bukmacherka nie jest sposobem na zarobek, a jedynie dodatkiem do sportu.