Zakłady bukmacherskie

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce po nowelizacji Ustawy Hazardowej: rok później

Rynek zakładów bukmacherskich w Polsce stoi pod znakiem ciągłych zmian. Do spółek, które działają już w naszym kraju, cały czas dochodzą nowe, a „rodzina” cały czas się powiększa. Głównym motorem napędowym tych zmian była nowelizacja „Ustawy o grach hazardowych”. Od 2017 roku na rodzimym rynku mogą działać jedynie zakłady bukmacherskie z licencją, a zniknęli ci, którzy takiej zgody nie otrzymali. Czy te zmiany wyszły nam, graczom na plus, czy też cała te rewolucja bukmacherska powinna być negatywnie oceniana przez klientów?

Rynek zakładów bukmacherskich po nowelizacji: rok później

2017 rok obrócił rynek bukmacherski do góry nogami. Była to prawdziwa rewolucja i nie to stwierdzenie nie jest wcale hiperbolą. Po nowelizacji ustawy hazardowej typerzy w naszym kraju mogli korzystać jedynie z siedmiu spółek, co w obliczu tego, co było wcześniej, jest liczbą praktycznie niewyobrażalną. Efekt był taki, że większość graczy została bez zakładów bukmacherskich dla siebie i musiała szukać na nowo. Wszystko było spowodowane tym, że użytkownicy wybierali operatorów spoza Polski, a powód był głównie jeden – gra bez podatku. Dzielenie się swoją wygraną ze Skarbem Państwa było dla wielu z nas barierą nie do przeskoczenia. Nowelizacja ustawy wszystko zmieniła, ale czy na gorsze?

Wydaje się, że nie.

Konkurencja wśród polskich bukmacherów jest duża, więc spoczywanie na laurach i stanie w miejscu w ogólnie nie wchodzi w rachubę. Odbija się to pozytywnie na tym, co otrzymują gracze. A spójrzmy prawdzie w oczy: oferta na zakłady sportowe, promocje i bonusy są naprawdę na wysokim poziomie i jest to na pewno niewątpliwy plus zmian na rynku zakładów wzajemnych.

W tym momencie obstawiać możesz praktycznie każde zdarzenie w świecie sportu i tutaj dyscyplina i lokalizacja na świecie nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Chcesz typować Ligę Mistrzów w piłce nożnej? Proszę bardzo. Wybierasz 2. ligę hokeja w Czechach? Nie ma problemu. Teraz oferta bukmacherska jest bardzo bogata i każdy gracz powinien znaleźć coś dla siebie.

Kolejnym ważnym aspektem są bonusy i promocje dla klientów. Bonus od depozytu to już codzienność i każdy operator ma go w swojej ofercie. Ale to nie wszystko, bo niektóre zakłady bukmacherskie mają jeszcze darmowe zakłady i zakłady bez ryzyka.

A co z tym nieszczęsnym podatkiem? Bukmacherzy wychodzą naprzeciw Twoim oczekiwaniom, czego najlepszym dowodem są promocje podwyższające Twoją wygraną o 12% (np. GRAM GRUBO w Totolotku).

zakłady bukmacherskie i promocje dla graczy

Na koniec dnia rewolucja na polskim rynku nie jest taka straszna, jak się mogło wydawać. Teraz już wiesz, że grasz u polskich operatorów, a nie u spółek, które są kompletnymi niewiadomymi. Jakość, bezpieczeństwo i spokój – te cechy są teraz kojarzone z zakładami bukmacherskimi, co jeszcze nie tak dawno wydawało się rzeczą nie do osiągnięcia.

Zakłady bukmacherskie w Polsce – u kogo grać?

Lista zakładów bukmacherskich powoli rośnie, ale nadal jest to stosunkowo wąskie grono podmiotów. Gracze nadal próbują grać u tych nielegalnych bukmacherów, ale jest to czyn niezgodny z literą prawa, do którego oczywiście nie zachęcamy. Pamiętaj, że wybierać tylko te spółki, które otrzymały zgodę od Ministerstwa Finansów, a takich spółek jest obecnie dziewięć:

  • Cherry Online
  • ETOTO
  • forBET
  • Fortuna
  • LV BET
  • Milenium
  • STS
  • TOTALbet
  • Totolotek

Jeśli jakimś cudem zobaczysz bukmachera, którego nie ma na tej liście, to na 99% znak, że mówimy tu o spółce działającej nielegalnie w Polsce. Wybór takich zakładów bukmacherski wiąże się z karami finansowymi.

Analizując operatorów w naszym kraju, od razu w oczy musiały rzucić się dwa nowe podmioty: TOTALbet i Cherry Online. Zacznijmy od tego pierwszego, bo jest to bukmacher, który rozpoczął swoją działalność.

TOTALbet zakłady bukmacherskie oferuje zakłady wzajemne na podstawie licencji otrzymanej 22 marca 2018 roku, ale start spółki przypadł na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji. Nowi gracze tego bukmachera otrzymają bonus od depozytu i darmowy zakład. TOTALbet jest częścią GRUPY ZPR MEDIA, do której należą też choćby takie marki jak Radio ESKA czy Super Express.

Kolejnym, nowym tworem na polskim rynku bukmacherskim jest Cherry Online. Jak na razie bukmacher otrzymał jedynie licencję (28 czerwca 2018 roku)  i nie wiadomo, kiedy klienci będą mogli obstawiać u tego operatora. Według doniesień sama spółka ma działać pod nazwą PZBUK, co na pewno jest dość ciekawym rozwiązaniem. Jak ta nazwa się przyjmie? Zobaczymy.

Trzecią nowością, jednakże nie na rynku zakładów online jest Superbet. Rumuński bukmacher jest dostępny jedynie w punktach stacjonarnych, co zdecydowanie ogranicza pole działania nowym klientom, bo nie w każdym mieście znajdziesz punkty naziemne Superbetu. Kolejnym krokiem w rozwoju tego podmiotu powinno być poszerzenie działalności do zakładów w internecie.

Podobne wpisy

Zakłady bukmacherskie dla początkujących wspiera Zagranie.com

Zakłady bukmacherskie i typy na pierwszy mecz Bundesligi!

Manchester United vs PSG w ofercie zakładów bukmacherskich