Fortuna bukmacher – wszystko co musisz wiedzieć

Fortuna Zakłady Bukmacherskie to jeden z najstarszych bukmacherów na rynku. Z zakładami sportowymi u tego bukmachera można zaznajomić się zarówno w punktach, jak i online. Sprawdź ofertę Fortuny bukmachera na rok 2018.

Historia Fortuny bukmachera

Bukmacher Fortuna działa na rynku od 1996 roku, początkowo pod nazwą Profesjonał, od 2007/2008 już pod znanym wszystkim szyldem Fortuny. Zakłady bukmacherskie posiadają licencję na działalność w internecie od 2012 roku. Zakłady sportowe w Fortunie można także obstawiać w setkach punktów stacjonarnych na terenie całej Polski. Już od pierwszych lat bukmacher stawiał na rozwój, czego efektem jest doskonała oferta na skalę europejską. Choć Fortuna nie jest bukmacherem międzynarodowym, to ma uznaną pozycję, szczególnie w Europie Wschodniej. Firma wywodzi się bowiem z Czech, a działalność prowadzi także na terenie Słowacji. Fortuna bukmacher jest jednym z liderów rynku czeskiego, jej udział jest oceniany na 30%. Bukmacher posiada tam ponad 600 oddziałów stacjonarnych.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie to legalny bukmacher, posiadający licencję wydaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Firma udziela zakładów wzajemnych zgodnie z prawem zarówno naziemnie, jak i w internecie.

AKTUALIZACJA! Do powyższe listy należy dopisać jeszcze jeden podmiot, który uzyskał polską licencją, a jest nim operator Cherry Online.

Fortuna bukmacher – bonus

Każdy bukmacher na świecie posiada bonus powitalny dla nowych graczy, jest to podstawa przy zachęcaniu użytkownika do założenia konta. Dzięki promocji na start można ułatwić sobie obstawianie np. pomnażając środki.

Bonusy na start Fortuny bukmachera:

  • Bonus od depozytu: w Fortunie jest on dostępny do kwoty 1000 PLN. Na czym polega ta forma promocji? Najlepiej omówić to na przykładzie. Gracz wpłaca 1000 PLN własnych środków, a drugie 1000 PLN otrzymuje w formie bonusu od bukmachera. Należy jednak pamiętać o warunkach, które trzeba spełnić, by otrzymać środki. Zasady są następujące: wpłaconą kwotą należy obrócić 4-krotnie, kuponami z minimum trzema zdarzeniami i kursem całkowitym 1.90. Wymienione czynności trzeba wykonać do 60 dni od wpłaty. Po spełnieniu tych warunków użytkownik otrzymuje dodatkowe 100% od wpłaconej kwoty
  • Zakład bez ryzyka: w tym przypadku zasady są o wiele prostsze. Pierwszy zakład wniesiony przez gracza do stawki 120 PLN nie jest obarczony ryzykiem. Jeśli typ okaże się nieskuteczny, środki wracają do depozytu, jeśli zakład okaże się wygrany, to kupon jest oczywiście wypłacany
  • Bonus bez depozytu: najprostszy bonus na planecie. Gracz dostaje darmowe 20 PLN w formie punktów FKP po rejestracji konta, bez konieczności wpłaty własnych środków. Idealna opcja do przetestowania oferty bukmachera Fortuna.
  • Podsumowanie: bonus bez depozytu zawsze idzie w parze z oboma z dwóch pozostałych bonusów. Gracz może otrzymać trzy prezenty, co jest zmianą, bo kiedyś można było dostać jedynie bonus bez depozytu + zakład ryzyka lub darmowy zakład.

Wachlarz bonusów powitalnych od Fortuny Zakładów Bukmacherskich jest, jak widać, szeroki. Proponowane promocje przez bukmachera można dobrze wykorzystać do obstawiania pierwszych zakładów sportowych. Jeśli gracz umiejętnie rozdysponuje gratyfikacjami to może zapewnić sobie udany start w typowaniu wyników.

Jak Fortuna wypada na tle innych bukmacherów? Totolotek proponuje bonus od depozytu w wysokości 545 PLN i freebet 25 PLN – brzmi nieźle. LV BET to najwyższy bonus na start do równowartości 1000 PLN + 20 PLN w darmowym zakładzie. Milenium to 100% do 760 PLN od pierwszej wpłaty, a forBET 600 PLN. Większość bukmacherów stawia na klasyczne bonusy ode depozytu + freebety. Fortuna jako jedyna obok ETOTO proponuje użytkownikom zakład bez ryzyka. W przypadku ETOTO jest to jednak osamotniony bonus, u bukmachera brakuje promocji od depozytu.

Fortuna i zakłady sportowe

Jak najprościej opowiedzieć o zakładach sportowych? To dyscypliny, na które bukmacherzy wystawiają kursy, a dzięki temu użytkownicy mogą je obstawiać. Jest to najpopularniejsza piłka nożna, idąc dalej, hokej, tenis, piłka ręczna, siatkówka, sporty walki itd. Można tutaj wymienić większość dyscyplin sportowych, ponieważ większość sportów można obstawiać.

Jeśli chodzi o zdarzenia piłkarskie to bukmacher Fortuna proponuje oczywiście najpopularniejsze z nich tj. Liga Mistrzów, Ekstraklasa (głównie w Polsce), Premier League, Bundesliga, La Liga, Ligue 1, La Liga itd. Jednak oprócz wymienionych rozgrywek można też obstawiać bardziej egzotyczne zdarzenia jak 5. ligi angielskie czy puchary Islandii. Polskie ligi można typować aż do 3 czy nawet 4-tego szczebla rozgrywkowego. Warto też wspomnieć o mnogości dodatkowych zdarzeń. Najprostsze obstawianie typu 1/X/2, a więc wygrana gospodarzy, remis, bądź wygrana gości to nie jedyna możliwość z jakiej może skorzystać gracz. Do wyboru są także zdarzenia na liczbę bramek w meczu, a także zwycięstwo do połowy czy nawet ilość żółtych kartek w danym spotkaniu.

Kursy u bukmachera Fortuna są wysokie. Szczególnie korzystne przeliczniki można złapać w promocjach typu Super Oferta czy HIT DNIA, które podwyższają kursy najciekawszych spotkań danego dnia, czasami nawet o 0,3 do 0,5 dziesiątych. Inni bukmacherzy proponują bardzo podobne rozwiązania w kwestii oferty zdarzeń dodatkowych. Jeśli jednak chodzi o podwyższenia kursów to Fortuna jest liderem na polskim rynku.

Analizy i typy na spotkania piłkarskie można znaleźć na portalu Zagranie. Codziennie zapowiedzi pozwalają graczom trafnie ocenić szanse na wygraną. Nie ma czegoś takiego jak pewniaki czy w 100% pewne typy, ale ważne, by dokonać odpowiedniej analizy i wziąć wszystkie czynniki pod uwagę.

Promocje u Fortuny bukmachera 2018

Oprócz bonusów, które mają przyciągnąć nowych graczy, bukmacherzy starają się także utrzymać użytkowników. Stąd Fortuna posiada dość sporą ilość promocji dla stałych graczy. W poniższym akapicie zostaną wypisane aktualne oferty na rok 2018.

  • Przyprowadź kumpla – taki bonus posiada każdy bukmacher. Gracz dostaje dodatkowe środki w postaci freebeta za przyprowadzenie kumpla. Taki kumpel musi założyć konto i złożyć depozyt. W Fortunie za polecenie dostaje się nawet do 100 PLN!
  • Fortuna Klub Plus 2018 – klasyczne zbieractwo. Użytkownik otrzymuje punkty w zależności od wysokości stawki, którą obstawił kupon. Nieważne czy kupon jest przegrany czy wygrany – punkty się należą. Punkty, które można potem wymieniać na darmowego zakłady i inne bonusy.
  • Mistrzostwa Typerów – nagrody za kupony. Promocja skierowana do graczy, którzy wykazali się wyjątkową zdolnością (skutecznością) typerską w określonym czasie. Do wygrania nagrody rzeczowe, vouchery itd.
  • Fortuna Produkt + – to najnowsza promocja bukmachera, która obejmuje m.in.: MECZ+ – opcja, w której gracz może łączyć kilka zdarzeń z jednego spotkania na jednym kuponie, EKSPERT+ – aż 20 meczów z różnych lig na jednym kuponie = większa wygrana, 600 000+ – najwyższy limit wygranej w Polsce aż do 601 000 PLN!

Jak Fortuna Zakłady Bukmacherskie wypada w zestawieniu promocji dla stałych graczy przy pozostałych operatorach? Promocje, które możemy spotkać to np. specjalne freebety dla kibiców klubu sponsorowanego przez bukmachera (LV BET). Bonusy dla najaktywniejszych graczy (ETOTO) czy promocja obstawiania bez podatku przy spełnieniu określonych warunków (Totolotek).

Obsługa klienta w Fortunie zakładach bukmacherskich

Fortuna bukmacher wychodzi naprzeciw swoim klientom i oferuje im wiele kanałów pomocy. W dobie nowych technologii i stałego rozwoju najpopularniejszą formą kontaktu z zakładami bukmacherskimi stał się livechat. Fortuna oferuje rozmowę z konsultantem od samego rana do późnych godzin wieczornych. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości zostaną rozwiane, a gracz otrzyma fachową pomoc. Czat był testowany przez specjalistów i jednoznacznie ocenili oni przydatność tej formy kontaktu w Fortunie.

Oprócz tego gracz może liczyć na standardowe opcje jak „Najczęściej zadawane pytania”, gdzie można znaleźć, jak sama nazwa mówi, odpowiedzi na najczęstsze bolączki użytkowników. Ponadto, Fortuna bukmacher oferuje rozbudowane opisy swojej oferty oraz działalność blogową, na której gracz może sprawdzić analizy czy poznać powody zmian przeprowadzanych przez bukmachera. Przykładem jest limit dzienny, który Fortuna musi nakładać – jest to związane z nową ustawą hazardową.

Fortuna to zaufany i godny uwagi bukmacher – szczególnie dla początkujących graczy. Omawiane zakłady bukmacherskie cieszą się ogromną popularnością wśród polskich użytkowników. Wskazuje na to stale rosnąca liczba graczy korzystających z oferty Fortuny.